بدهى داشتن قرارداد استفاده عباس آخوندی

بدهى داشتن: قرارداد استفاده عباس آخوندی خبر اقتصادی

گت بلاگز اخبار اجتماعی هزینه‌ زندگی شما به وسیله زنجانی از بیت‌المال پرداخت شده است است / قاضی خطاب به متهم

نهمین جلسه محاکمه دو متهم پرونده موسوم به فساد نفتی در شعبه 28 دادگاه انقلاب به صورت علنی برگزار شد.

هزینه‌ زندگی شما به وسیله زنجانی از بیت‌المال پرداخت شده است است / قاضی خطاب به متهم

قاضی خطاب به متهم: هزینه زندگی شما به وسیله زنجانی از بیت المال پرداخت شده است است

عبارات مهم : همراه

نهمین جلسه محاکمه دو متهم پرونده موسوم به فساد نفتی در شعبه 28 دادگاه انقلاب به صورت علنی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، قاضی مقیسه در ابتدای جلسه امروز دادگاه به بیان اتهامات متهم ردیف سوم این پرونده که از سوی نماینده دادستان قرائت شده است بود پرداخت و بر طبق ماده 354 قانون آیین دادرسی کیفری به حاضران در جلسه از باب حفظ نظم دادگاه تذکر داد.

هزینه‌ زندگی شما به وسیله زنجانی از بیت‌المال پرداخت شده است است / قاضی خطاب به متهم

قاضی مقیسه از متهم ردیف سوم درخواست کرد تا در جایگاه قرار بگیرد و از خود دفاع کند.

حمید فلاح هروی متهم ردیف سوم پرونده موسوم به فساد نفتی با حضور در جایگاه گفت: ریاست محترم دادگاه ادعا شده است بنده در تاسیس و راه اندازی بانک اف آی آی بی نقش داشتم، در صورتی که این بانک قبل از آشنایی بنده با بابک زنجانی ثبت شده است بود و ارز از طریق فردی به نام «ه» انتقال یافته شده است هست.

نهمین جلسه محاکمه دو متهم پرونده موسوم به فساد نفتی در شعبه 28 دادگاه انقلاب به صورت علنی برگزار شد.

وی ادامه داد: شما گفتید که در بانک اف آی آی بی چه نقشی داشتم، بنده فقط همراه زنجانی بودم و هیچ نقشی در خرید بانک نداشتم. جهت تایید صحبت هایم می توانید از دیگران هم پرسش کنید؛ بنابراین این ادعا کذب هست. بنده سهامدار بانک اف آی آی بی نبودم و برگه ای که از سوی دادستانی پایتخت کشور عزیزمان ایران ارائه شده است که در آن نشان می دهد من سهامدار بانک اف آی آی بی بودم به اشتباه ترجمه شده است است و کلمه دایرکتور در آن سند به معنی عضو هیئت مدیره است که ترجمه این سند کاملا اشتباه است.

وی ادامه داد: سهام بانک اف آی آی بی متعلق به شخص خاصی نیست. صد در صد سهام اف آی آی بی متعلق به بانک بابک زنجانی است.

قاضی مقیسه گفت: بابک زنجانی اقرار کرده که شما از بدو تأسیس بانک FIIB همراه او بوده اید و در وقت همکاری بانک ملت جزو هیئت مدیره پوششی بوده و در تمامی مجموعه هلدینگ با وی همراهی می کردید. همچنین قرار بود از سود حاصله، ۲ درصد نفع ببرید و این موارد در رأی دیوان عالی نیز تأیید شده است هست. ولی شما در حال حاضر درست علی رغم این موارد صحبت می کنید. تخصیص داده شده است ۵ میلیون یورو از محل فروش FIIB به شما در صفحه ۳۵۰ پرونده موجود است و این اقرار خود شماست؛ بنابراین بگویید که شما چه کاره بوده اید که این ۵ میلیون یورو را به شما داده اند؟ امضای فروش سهام بانک FIIB به بانک ملت و اقدام مؤثر در استرداد آن و کسب درآمد در پرونده موجود است و خود شما اقرار کرده اید که در این زمینه دو سفر به مالزی داشته اید و تشکیل جلسات یکسان در مورد بانک FIIB با حضور شخص شما بوده هست؛ بنابراین هم اقرار و هم امضاء کرده اید بعد در حال حاضر چه چیزی را انکار می کنید؟ آیا اقاریر خود را قبول دارید؟

هزینه‌ زندگی شما به وسیله زنجانی از بیت‌المال پرداخت شده است است / قاضی خطاب به متهم

فلاح هروی پاسخ داد: آن مواردی را که خودم نوشتم قبول دارم. من با سند و مدرک صحبت می کنم، شما ثابت کنید که ۵ میلیون یورو را من گرفته ام.

نجفی نماینده دادستان گفت: در حساب شما درج شده است که تهاتر شده است هست، شما اعلام می کنید که دایرکتور چیز دیگری ترجمه شده است هست. اولاً ما ترجمه نکردیم که بخواهیم ترجمه غلط کنیم؛ ما اعتقاد داریم که شما سهامدار بوده اید. نه شما و نه بابک زنجانی شرایط بانکداری در مالزی را نداشته اید. شما عضو هیئت مدیره پوششی بوده اید، اینکه در حال حاضر این سهام به نام ارزش بانک یا کنت بانک شد به این علت بود که شما به عنوان یک ایرانی نمی توانستید در مالزی بانکدار باشید.

نهمین جلسه محاکمه دو متهم پرونده موسوم به فساد نفتی در شعبه 28 دادگاه انقلاب به صورت علنی برگزار شد.

فلاح هروی پاسخ داد: هیچ سندی وجود ندارد که نشان دهد من هیئت مدیره آنجا بوده ام. شرایط عضویت در هیئت مدیره بانک در مالزی داشتن تابعیت و اقامت و رزومه بانکی است که من هیچ کدام را نداشتم.

قاضی مقیسه گفت: در این زمینه اقاریر شخص شما در جلد ۳۰ پرونده وجود دارد، ولی مدام عضویت در هیئت مدیره را نفی می کنید. شما اقرار کردید چون عضو هیئت مدیره گروه بودم حضور من جهت دیگران چشمگیر بود و مرتب جناب زنجانی جهت اینکه به طرف های برابر بفهماند که تنها نیست و یک تشکیلات دنبال این کار است من را علم می کرد؛ بنابراین هنگامی که می گویم که تشکیلات شرکت یافته جهت غارت بیت المال وجود داشته است به این علت هست، چون شما ۳۰ سال در وزارت اطلاعات بودید و هرجا می رفتید شما را به عنوان فلاح وزارت اطلاعات می شناختند و بابک زنجانی هرجا می رفت شما را همراه خود می برد.

هزینه‌ زندگی شما به وسیله زنجانی از بیت‌المال پرداخت شده است است / قاضی خطاب به متهم

فلاح هروی پاسخ داد: این مواردی که بیان کردید مربوط به بخش دیگری هست. در حال حاضر بنده در مورد بانک FIIB صحبت می کنم.

قاضی مقیسه گفت: آیا اقاریری را که خواندم قبول دارید؟

فلاح هروی پاسخ داد: بله قبول دارم و با صداقت بیان کردم، ولی آیا یک برداشت غلط را در جای دیگر تعمیم می دهید؟

قاضی مقیسه گفت: اگر اقاریر خود را قبول دارید آیا در برابر دادگاه و رسانه ها انکار می کنید؟

متهم ردیف سوم پرونده پاسخ داد: امضای من جعل شده است است.

قاضی مقیسه گفت: هیچ امضای جعلی ای وجود ندارد که بابک زنجانی بدون اطلاع شما آن را اسکن کرده باشد. اگر جعلی بوده آیا شکایت نکرده اید؟

فلاح هروی پاسخ داد: در تاریخ ۹/ ۲/ ۹۶ هنگامی که متوجه شدم شکایت کردم.

به گزارش ایسنا، نجفی نماینده دادستان در ادامه گفت: بحثی که راجع به گزارش بانک مرکزی در کیفرخواست مطرح شده است بر اساس سند و مدرک هست. در آن گزارش آمده در فرم درخواست سوییفت اعلام شده است که آقای فلاح فرد هماهنگ کننده هستند و از نیروهای امنیتی هست. عنوان دیگری که شما در جلسه مطرح می کنید بحث جعل امضاست، چطور شما در دادگاه بدوی ادعای جعل نکردید ولی امروز ادعا می کنید که امضای شما جعل شده است است.

فلاح هروی متهم ردیف سوم در دفاع از خود گفت: بنده در دادگاه بدوی هم این عنوان را اعلام کردم که امضا جعلی هست، ولی متاسفانه کسی توجه نکرد البته بنده راجع به آن جعل شکایت کرده ام. بحثی که راجع به هیات مدیره پوششی مطرح می شود صرفا در جهت یک نامه از طرف زنجانی به بانک خارجی بوده هست. این نامه که اصل آن موجود است مبنای هیات مدیره پوششی شده است است.

قاضی مقیسه در تصویر العمل به اظهارت حمید فلاح هروی گفت: آقای فلاح شما یک انسان زیرک و باهوش بوده اید و جهت کسب منفعت دور هم جمع شدید؛ لذا نگویید که نامه ها و امضاها جعلی بوده هست. خود شما در بیانات خود گفته اید که در چند جلسه از معامله بانک خارجی حضور داشته اید، شما کسی بودید که از شروع عملیات اجرایی خرید و فروش ها در جلسات حضور داشتید. شما در جلسه 7/ 4/ 91 که با حضور چند تن از وزرا و رییس بانک مرکزی برگزار شده، شرکت کردید.

قاضی افزود: جزء به جزء هزینه های زندگی شما به وسیله زنجانی از پول بیت المال پرداخت شده است هست. به عنوان نمونه هزینه بلیط های سفر مالزی و خرید بلیط مالزی جهت دختر و داماد و هزینه ماساژور و حتی هزینه روکش صندلی خودروی شما به وسیله زنجانی از پول بیت المال پرداخت شده است هست؛ این موارد نشان می دهد که شما جهت زنجانی فرد مهمی بوده اید. بعد چطور می شود که شما نقش صرفا همراه کننده داشته باشید، ولی این همه هزینه جهت شما صرف شده است باشد.

قاضی مقیسه خطاب به متهم گفت: چطور کسی که در جلساتی با حضور وزیران شرکت می کند ادعا می کند نامه ها و امضاءها صوری بوده است.

فلاح هروی گفت: اگر اجازه دهید بنده تک تک این موارد را توضیح می دهم. بنده در جلسات به درخواست و دعوت آقای زنجانی شرکت می کردم.

قاضی مقیسه پرسید: مگر می شود کسی که سمتی ندارد در این جلسات مهم شرکت کند. مگر می شود که یک شخص همراه مثلاً محافظ حق امضاء داشته باشد.

فلاح هروی پاسخ داد: من در آن جلسات همراه آقای زنجانی به عنوان مشاور حضور پیدا می کردم. همراه بودن من صرفاً به معنی داشتن حق در اظهار نظر بوده هست، چون من کارشناس بورس و سرمایه گذاری بودم.

قاضی مقیسه در تصویر العمل به بیانات متهم گفت: اینکه می گویید صرفا همراه بوده ام و حق امضا هم داشته اید قابل درک نیست. به عنوان نمونه در این دادگاه قاضی دوم همراه من است که در مسیر پرونده در جلسه حضور دارد. این بدهید معنی است که چون نقش مهمی در پیگیری دارد صاحب امضاء است و با وجود قاضی دوم دادگاه رسمیت پیدا می کند؛ بنابراین من نمی توانم بگویم که قاضی دوم صرفا همراه من در این جلسه بوده است چون او در پیگیری به پرونده نقش مهمی در دادگاه دارد.

قاضی مقیسه خطاب به متهم گفت: شما مگر کارشناس نفت یا امور بانکی بودید که در آن جلسات حاضر می شدید. حرف من این است که شما در آن جلسات نقش مشارکتی داشته اید و صرفا عنوان همراه کننده نداشتید.

قاضی مقیسه از متهم پرسید: مدرک تحصیلی تان چیست که به عنوان کارشناس در آن جلسات حضور پیدا می کردید؟

فلاح هروی گفت: من دکترای صنعت دارم و کارشناس بورس هستم و جهت اظهار نظر در این موارد همراه زنجانی بودم. جلسه ای که در تاریخ 7/ 4/ 91 تشکیل شده است بود راجع به نفت و واگذاری نفت نبود، بلکه راجع به خرید غذا و دارو بوده هست. من در جلسه قبل هم گفتم که نقشی در خرید و فروش بانک FIIB نداشته ام. بنده به عنوان مشاور در آن جلسات حضور داشتم و در محتویات جلسات دخالت نمی کردم؛ لذا امضای من در آن جلسه مبنای خرید بانک FIIB نبوده است.

رییس دادگاه گفت: بر اساس اسناد شما 60 درصد از سهام بانک مذکور را فروخته و دوباره خریداری کرده اید، در این خصوص توضیح دهید.

نجفی نماینده دادستان در تشریح خرید و فروش 60 درصد سهام بانک FIIB چنین توضیح داد و گفت: در ابتدا این افراد 60 درصد از سهام بانک 4 میلیون دلاری FIIB را به بانک ملت به قیمت 90 میلیون یورو می فروشند. بر اساس بیانات مسئولان وقت بانک ملت هنگامی که می بینند که سهام ارزش افزایشی ندارد می گویند که ما این سهام را نمی خواهیم لذا این افراد مجددا آن سهام را بعد از یک سال از بانک ملت به قیمت 160 میلیون دلار می خرند که البته این مبلغ از پول شرکت نیکو به وسیله زنجانی پرداخت شده است است.

متهم گفت: اینکه می گویید سهام خرید و فروش شده است اصلا صحت ندارد، چون سهام اصلا جا به جا نشده بلکه یک تفاهم نامه بین بانک ملت با آقای زنجانی بوده هست. یعنی بانک ملت در این خصوص سهمی نگرفته هست، چون سهام باید از طریق ترکیه به بانک ملت انتقال یافته می شد که البته این کار صورت نگرفت؛ لذا سهامی در واقعیت جا به جا نشده است.

وی راجع به اینکه عضو هیئت مدیره بوده هست، چنین پاسخ داد: لفظ هیئت مدیره در جایی کاربرد دارد که شرکت ثبت شده است باشد، ولی سندی وجود ندارد که نشان دهد شرکت ثبت شده است هست؛ لذا هیئت مدیره ای جهت شرکتی که ثبت نشده وجود نداشته هست، بعد هنگامی که که هیئت مدیره ای وجود نداشته لفظ پوششی هم جهت آن صادق نیست. راحت ترین و نیرومند ترین استدلال جهت اینکه نقش من در بانک FIIB مشخص شود مراجعه به مکان هایی است که من در آن سمت داشته ام.

قاضی مقیسه گفت: شما در جلد 30 و در صفحه 60 آن اقرار کردید که عضو هیئت مدیره گروه بوده اید و زنجانی به خاطر اینکه به طرف برابر بگوید تنها نیست من را علم می کرد، شما بگویید گروه به چه معنی است؟

فلاح هروی گفت: من عضو شرکت اس سی تی بنکرز بوده ام که کارش شرکت و سرمایه گذاری در حوزه های مختلفی مثل املاک و کارخانه است.

نجفی نماینده دادستان در جهت دفاع از کیفرخواست در جایگاه قرار داده شد و گفت: متاسفم که به خاطر کتمان شدن حقایق باید بیایم و در جایگاه توضیح دهم. شرکت اس سی تی بنکرز شرکتی بود که تمام عملیات های بانکی و صدور ال سی ها را انجام می داد. در آنجا آقای هروی نایب مدیر هیئت مدیره بوده، همچنین این فرد نایب مدیر شرکت هواپیمایی قشم و نایب مدیر شرکت هتل های سورینت بوده هست. حرف این است که شما این همه سمت داشته اید، ولی می گویید که من سمتی نداشته ام. شما در اقرارهای خود گفته اید که بانک FIIB عملا کار خاصی نداشت. نماینده بانک ملت هم عملا کاره ای نبود و عملیات های شرکت اس سی تی بنکرز در پایتخت کشور عزیزمان ایران انجام می شد. بر اساس بیانات هر حواله ای که انتقال یافته می شد اول در کارگروه مستقر در پایتخت کشور عزیزمان ایران آزمون شده، سپس انجام می شد. همه اینها بر اساس بیانات شما بوده هست. باید پرسید شما که این همه اطلاعات دقیق داشته اید چطور می گویید که من فقط یک مشاوره دهنده بودم. آقای زنجانی در خصوص عضویت شما به عنوان عضو پوششی هیئت مدیره اعلام کرده که به حساب شما 5 میلیون یورو از محل فروش بانک خارجی پرداخت شده است است و این نشان می دهد که شما دارای منافع و سهم در آن شرکت بوده اید.

نجفی ادامه داد: شما در خصوص امضای قراردادها چندین حرف را زده اید. یک بار گفته اید مشاور بودم، یک بار گفته اید کارشناس بوده ام و یک بار هم می گویید که فقط همراه کننده بودم، ولی واقعیت این است که شما دارای سمت بوده اید. شما اقرار کرده اید که همه جلسات با حضور شما شکل می گرفته است.

نجفی گفت: بابک زنجانی در بیانات خود می گوید که آقای «د» به وسیله فلاح معرفی شده است هست. درست است که صرف معرفی فرد جرم نیست ولی هنگامی که که این موارد در کنار هم جمع می شوند فعل مجرمانه صورت می گیرد. کارمند بانک FIIB می گوید که من در این بانک آنقدر بدون کار بودم که گل ها را آب می دادم، یعنی بانک کار اجرایی واقعی نمی کرده هست. مگر می شود سه درصد از سودها به وسیله زنجانی به شما پرداخت شود و شما بگویید که من فقط یک همراه بودم.

قاضی مقیسه گفت: وزرای نفت، 10 کشتی نفت را به شما تحویل می دهند که ببرید و غارت کنید. امضای شما وجود دارد، ولی می گویید نه مشتری جذب کرده اید و نه در فروش دخالت داشتید؟

نجفی نماینده دادستان در ادامه جلسه گفت: طبق بیانات «م. ح» معاون وقت امور بین الملل بانک ملت در جلد 42 صفحه 94 پرونده، قید شده است که ارائه سیستم «آی وان» به وسیله شرکت اس سی تی بنکرز، فلاح هروی و بابک زنجانی به بانک ملت صورت گرفته هست؛ بنابراین مشتری یاب هستی، چگونه می شود که می گویید نقشی نداشتم.

فلاح هروی پاسخ داد: سیستم آی وان را نخستین بار فردی به نام «ه» در بانک ملت در ترکیه توضیح داد و حال آن را به اسم من می گذارند. من هیچ دخالتی در امور عملیاتی بانک ندارم و هیچ سندی در این زمینه وجود ندارد.

متهم افزود: کدام ال سی، سوئیفت و کدام دستور، جزو عملکرد من در این بانک بوده هست. «ح. ش» که امین بابک زنجانی بود در خصوص عملیات بانک های زنجانی می گوید، زن «م» مسئولیت تمامی امور اس سی تی بنکرز را بر عهده داشته است و بعد از ماموریت این زن به تاجیکستان، مردها «د» و «ص» مسئولیت اس سی تی را بر عهده گرفتند. زنجانی حدود 70 شرکت داشت و من در همه آنها عضویت نداشتم.

در ادامه نماینده حقوقی تأمین اجتماعی با اجازه مدیر دادگاه گفت: فلاح هروی در جلسه ای اعلام کرده که اولاً من کارمند شما نبودم که من را اخراج کنید، بلکه مدیر هیئت مدیره بودم؛ بنابراین آقای فلاح هروی اقرار کرده که عضو هیئت مدیره و سهام دار است.

قاضی مقیسه گفت: شما پولی را به غارت بردید که اکنون کسانی محتاج یارانه هستند و امید آنها تأمین اجتماعی است تا هزینه درمانشان تأمین شود. 5 فقره چک را گرفتید بدون اینکه چیزی بگویید.

متهم پاسخ داد: یکی از استدلال های نماینده دادستان اطراف خرید بانک ملت مطرح شد. در این زمینه باید بگوییم که تا کنون به موسسه اعتباری توسعه نرفته ام و کسی را آنجا نمی شناختم. در 18 خرداد سال 92، بابک زنجانی من را از شرکت خود خارج کرد و هشت ماه بعد بازداشت شد. زنجانی در 26 آبان سال 94 گفته که من فلاح را به بانک ملت معرفی کردم ولی در وقت دادگاه های علنی گفت که فلاح من را به بانک ملت معرفی کرده است.

فلاح هروی راجع به تفاهم نامه امضا شده است بانک ملت گفت: هیچ نقشی در این رابطه نداشتم، بلکه به عنوان نماینده اس سی تی بنکرز بودم، ولی یک مسئله حقوقی پیش آمد و کنار رفتم.

قاضی مقیسه گفت: شما چه عضو هیئت مدیره باشید یا نباشید، این شرکت ال سی های جعلی را صادر کرده و امضای شما نیز موجود است.

مهدوی وکیل شرکت نفت در ادامه اظهار کرد: آقای هروی آیا اطلاع داشتید که بابک زنجانی بانک اف آی آی بی را چه مقدار خریده است؟ قبلا گفته شد که 4 میلیون دلار خریده و شما 160 میلیون دلار از پول نفت را به بانک ملت دادید. آیا این سند را امضا کردید که 160 میلیون دلار پول نفت غارت شود. شما در اس سی تی بنکرز مسئولیت داشتید؛ بنابراین با آن سابقه چطور آمدید و ال سی های یک میلیون دلاری به مسئولین نفت دادید؟ در حالی که یک دلار هم در بانک اف آی آی بی نبوده و حسابی وجود نداشته است.

فلاح هروی پاسخ داد: من چیزی را امضاء نکردم.

قاضی مقیسه گفت: طبق کیفرخواست، شما بانکی را که ارزش مالی آن 4 میلیون دلار بوده، 60 درصدش را به مبلغ 90 میلیون یورو به بانک ملت فروختید و دوباره از پول نفت 60 میلیون دلار به بانک ملت دادید و سپس بازستاندید. شما چه کاره بودید که امضاء کردید؟ آیا قرارداد را نخوانده امضاء کردید؟ آیا اجبارتان کردند؟

فلاح هروی گفت: من به اعتماد مدیر حقوقی بانک ملت و بدون مطالعه امضاء کردم.

قاضی مقیسه گفت: خودتان می دانید که این حرف کذب هست. امکان ندارد مسئله به این مهمی را نخوانده، امضا کنید. جالب است که چه کسانی می درخواست کردند تحریم ها را دور بزنند. شما قراردادی با این عظمت را نخوانده امضا کردید آن وقت می خواستید تحریم ها را دور بزنید.

نماینده دادستان در ادامه جلسه گفت: آقای هروی در جلسه فروش نفت حضور داشته و چون چانه می زند به وی پاداش می دهند.

فلاح هروی در دفاع از خود گفت: بنده قبول دارم که در فروش سهام بانک خارجی حضور داشته ام ولی در فروش سهام بانک ملت اصلاً دخالتی نداشتم، البته همانگونه که گفتم اصلا سهامی بین این دو بانک جا به جا نشده است و بر اساس یک تفاهم نامه این اقدام انجام شده است هست. چون بانک ملت نمی توانست سهام این بانک را مستقیما بخرد تصمیم گرفته شد که بروند ترکیه و آنجا سهام را انتقال یافته کنند.

رئیس دادگاه گفت: شما می گویید که من قرارداد فروش را امضاء کرده ام، لطفا بگویید که چه چیزی را فروخته اید؟

فلاح هروی پاسخ داد: فروش سهام.

قاضی مقیسه گفت: سریعتر همین را بگویید که شما سهام فروخته اید. بعد نگویید که من تفاهم نامه را نخوانده امضاء کرده ام.

در ادامه پیگیری به پرونده فلاحتی وکیل متهم ردیف سوم با کسب اجازه از ریاست دادگاه در جایگاه قرار داده شد و گفت: جناب آقای قاضی من فقط یک پرسش از شما دارم. پرسش من این است که این پول بیت المال که اینقدر به آن اشاره می کنید به بانک ملت داده شده است هست. آیا کسی راجع به آن پول پرسش نمی کند و کسی راجع به آن پول شکایتی نکرده هست، اگر بانک پول بیت المال را ببرد مگر نباید پیگیری کرد.

نجفی در پاسخ به پرسش این وکیل گفت: اولا اینکه این 160 میلیون دلار از وجوه شرکت نیکو بوده است که به بانک ملت پرداخت شده، ولی به دستور بازپرس پرونده این مبلغ در حساب بانک ملت توقیف شده است است که نشان می دهد دادگاه نسبت به آن پول هم حساس بوده و هم آن را پیگیری کرده است.

در ادامه قاضی مقیسه خطاب به وکیل متهم گفت: آقای فلاحتی این نوع دفاع کردن اصلا خوب نیست. خوب بود شما حداقل پرونده را به طور کامل مطالعه می کردید. خوب نیست که صرفاً با مطالعه کیفرخواست در دادگاه حاضر شوید. پاسخ شما را آقای نجفی دادند که این مبلغ هم به وسیله بازپرس پرونده توقیف شده است هست. باید بدانید که بازپرس پرونده، نماینده دادستان و حتی خود دادستان نسبت به تمام این مبالغ حساس هستند و تمام تلاش خود را می کنند که این پول به بیت المال بازگردد.

قاضی صلواتی ختم جلسه امروز را اعلام کرد و گفت که ادامه پیگیری به فردا موکول می شود.

واژه های کلیدی: همراه | میلیون | همراهی | پرونده | دادگاه | بابک زنجانی | یک میلیون دلار | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz