بدهى داشتن قرارداد استفاده عباس آخوندی

بدهى داشتن: قرارداد استفاده عباس آخوندی خبر اقتصادی

گت بلاگز اخبار بین الملل راز 466 بمب هسته ای آمریکا فاش شد

به تازگی اسناد محرمانه‌ای فاش شده است است که نشان می‌دهد آمریکا با ۴۶۶ بمب اتمی در صدد نابودی کل اتحاد جماهیر شوروی سابق بوده است.

راز 466 بمب هسته ای آمریکا فاش شد

راز 466 بمب هسته ای آمریکا فاش شد

عبارات مهم : آمریکا

به تازگی اسناد محرمانه ای فاش شده است است که نشان می دهد آمریکا با ۴۶۶ بمب اتمی در صدد نابودی کل اتحاد جماهیر شوروی سابق بوده است.

به گزارش افکار نیوز، به تازگی اسنادی محرمانه فاش شده است است که نشان می دهد دولت اسبق آمریکا تعداد بمب های اتمی مورد نیاز جهت نابودی کل اتحاد جماهیر شوروی سابق را محاسبه کرده بوده است.

راز 466 بمب هسته ای آمریکا فاش شد

بر اساس این اسناد، کارفرمایان نظامی وزارت دفاع آمریکا تخمین زده بودند 466 بمب اتمی نیاز است تا کل اتحاد جماهیر شوروی سابق را از روی نقشه دنیا از بین بردن کنند. این طرح تکان دهنده دو هفته بعد از آخر جنگ جهانی دوم پیشنهاد شده است بود ولی مقامات وقت آمریکا از انتشار آن اجتناب کردند.

دولت آمریکا نخستین بمب های اتمی خود به نام های «پسر کوچک» و «مرد چاق» را به ترتیب در شهرهای هیروشیما و ناکازاکی در ژاپن انداخت تا با تسلیم کردن ژاپن به جنگ جهانی دوم آخر دهد. دو هفته بعد از آخر جنگ جهانی دوم، برنامه ریزان نظامی آمریکا پیشنهاد استفاده از بمب هسته ای را جهت نابودی کل اتحاد جماهیر شوروی سابق با روش تخریب فوری پیشنهاد دادند. آنها با محاسباتی نسبتا دقیق اعلام کردند با 466 بمب اتمی مشابه آنچه در شهرهای ژاپن انداخته شد، می توان 66 شهر بزرگ اتحاد جماهیر شوروی سابق را نابود کرد. ژنرال «لسلی گروز»، فرمانده ارشد بخش توسعه بمب های هسته ای پروژه منهتن، این یادداشت غیررسمی را به صورت کاملا محرمانه در تاریخ 15 سپتامبر 1945 دریافت کرد و به مقامات ارشد تحویل داد.

به تازگی اسناد محرمانه‌ای فاش شده است است که نشان می‌دهد آمریکا با ۴۶۶ بمب اتمی در صدد نابودی کل اتحاد جماهیر شوروی سابق بوده است.

طرح تخریب فوری کل اتحاد جماهیر شوروی سابق هیچگاه اجرا نشد. مقامات آمریکا به واسطه اطلاعات اندک درمورد توان هسته ای روسیه و احتمال حمله متقابل از عملیاتی کردن این طرح خودداری کردند.

دانشمندان اتحاد جماهیر شوروی سابق نخستین بمب هسته ای خود به نام «نخستین صاعقه» را در 29 اوت 1949 آزمایش کردند. از آن بعد جنگ سرد میان آمریکا و شوروی شکل گرفت.

ذخایر بمب های هسته ای آمریکا در سال 1967 بیش از 31 هزار بمب گزارش شده است هست. در آن وقت شوروی سابق از اعلام تعداد بمب های هسته ای خود اجتناب کرد ولی در سال 1986 تعداد بمب های هسته ای آن بیش از 45 هزار اعلام شد.

راز 466 بمب هسته ای آمریکا فاش شد

گفته می شود ناآگاهی آمریکایی ها از پیشرفت های هسته ای شوروی سابق علت مهم توقف طرح تخریب فوری این کشور بود.

واژه های کلیدی: آمریکا | آمریکایی | جنگ جهانی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz