بدهى داشتن قرارداد استفاده عباس آخوندی

بدهى داشتن: قرارداد استفاده عباس آخوندی خبر اقتصادی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی تایید حکم قصاص «محمد ثلاث» در دیوان عالی

رییس دادگستری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران از تایید حکم قصاص محمد ثلاث – راننده اتوبوسی که در اتفاق خیابان پاسداران 3 مامور نیروی انتظامی را زیر گرفته بود –

تایید حکم قصاص «محمد ثلاث» در دیوان عالی

تایید حکم قصاص «محمد ثلاث» در دیوان عالی

عبارات مهم : ایران

رییس دادگستری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران از تایید حکم قصاص محمد ثلاث – راننده اتوبوسی که در اتفاق خیابان پاسداران 3 مامور نیروی انتظامی را زیر گرفته بود – در دیوان عالی کشور خبر داد.

غلامحسین اسماعیلی در گفت وکو با ایسنا، در رابطه با تایید حکم متهم پرونده اتفاق خیابان پاسداران اظهار کرد: بعد از پیگیری خاص به این پرونده در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران، صدور و ابلاغ حکم، محکوم علیه به رأی صادره اعتراض و تقاضای فرجام کرد.

تایید حکم قصاص «محمد ثلاث» در دیوان عالی

وی افزود: پرونده به دیوان عالی کشور ارسال و در نهایت حکم صادره از سوی دادگاه کیفری یک استان پایتخت کشور عزیزمان ایران مبنی بر سه فقره قصاص بابت سه فقره قتل عمد سه نفر از ماموران ناجا و همچنین تحمل یک سال حبس و 74 ضربه شلاق بابت اتهام اخلال در نظم و آسایش عمومی، به وسیله دیوان عالی کشور تایید شد و با توجه به قطعیت دادنامه به زودی کارها قانونی جهت اجرای حکم از ناحیه دادسرای پایتخت کشور عزیزمان ایران انجام خواهد شد.

رییس دادگستری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران خاطرنشان کرد: پیگیری به پرونده جمعی از متهمانی که در اتفاق خیابان پاسداران دستگیر شده است بودند از ناحیه دادسرای عمومی و انقلاب پایتخت کشور عزیزمان ایران انجام شده است و پرونده تعدادی از آنها با کیفرخواست به دادگاه ارسال شده است هست. متناسب با نوع اتهامات این افراد به عنوان مثال پرونده کسانی که اتهام ارزش اقدام علیه امنیت است به دادگاه انقلاب و پرونده کسانی که اتهام ارزش اخلال در نظم و آسایش عمومی بوده به دادگاه کیفری دو پایتخت کشور عزیزمان ایران ارجاع شده است هست. تاکید شده است که به این پرونده ها بهصورت خاص و در وقت مناسب پیگیری شود.

رییس دادگستری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران از تایید حکم قصاص محمد ثلاث – راننده اتوبوسی که در اتفاق خیابان پاسداران 3 مامور نیروی انتظامی را زیر گرفته بود –

رئیس کل دادگستری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: مابقی پرونده ها هم از ناحیه دادسرا در مرحله پیگیری قرار دارد.

اسماعیلی در رابطه با وقت اجرای حکم متهم پرونده اتفاق خیابان پاسداران، اظهار کرد: وقت دقیق اجرای حکم مشخص نیست؛ لیکن اجرای حکم نیازمند فرآیند قانونی هست. درست است که اولیای دم شکایت کرده اند و بر مبنای شکایت اولیای دم این حکم صادر شده است ولی برابر ضوابط و مقررات قانونی باید اولیای دم مجددا تقاضای اجرای قصاص کنند.

وی گفت: چنانچه همگی یا بعضی از اولیای دم با توجه به اینکه سه قتل افتاده، تقاضای اجرای قصاص را تقدیم اجرای احکام دادسرا کنند پرونده باز هم به موجب مقررات قانونی جهت اذن اجرای قصاص محضر ریاست محترم قوه قضائیه تقدیم می شود و با استیذان از ناحیه ایشان مقدمات اجرای حکم به اتمام می رسد و دادسرا نسبت به اجرای حکم اقدام خواهد کرد.

تایید حکم قصاص «محمد ثلاث» در دیوان عالی

پیش از این، سرپرست دادسرای امور جنایی پایتخت کشور عزیزمان ایران از محکومیت عامل قتل سه نفر از ماموران نیروی انتظامی در اتفاق خیابان پاسداران به سه بار قصاص خبر داده بود و گفت: متهم علاوه بر سه مرتبه قصاص به حبس نیز محکوم شده است است.

واژه های کلیدی: ایران | پرونده | خیابان | استان تهران | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz