بدهى داشتن قرارداد استفاده عباس آخوندی

بدهى داشتن: قرارداد استفاده عباس آخوندی خبر اقتصادی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی حکم 5 سال حبس «دری‌اصفهانی» تایید شده است است

سخنگوی قوه قضاییه گفت: دادگاه تجدیدنظر حکم 5 سال حبس عبدالرسول دری‌ اصفهانی را قبول کرده است.

حکم 5 سال حبس «دری‌اصفهانی» تایید شده است است

حکم 5 سال حبس «دری اصفهانی» تایید شده است است

عبارات مهم : پرونده

سخنگوی قوه قضاییه گفت: دادگاه تجدیدنظر حکم 5 سال حبس عبدالرسول دری اصفهانی را قبول کرده است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای در ادامه نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه با توجه به تایید حکم پرونده یکی از اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای، توضیحات مورد نیاز را ارائه دهید که آیا عنوان جاسوسی مطرح بوده یا خیر؟ گفت: آقای عبدالرسول دری اصفهانی دارای دو تابعیت ایرانی و کانادایی بوده و از کسانی بوده که به جاسوسی متهم بوده است و اطلاعاتی را به بیگانگان می داده و با دو سرویس مرتبط بوده هست. دادگاه عنوان را بررسی کرده و ایشان را به 5 سال حبس محکوم کرده بود، نسبت به حکم اعتراض می شود و دادگاه تجدید نظر هم حکم دادگاه بدوی را تایید می کند. حال حکم قطعی شده است و این فرد باید محکومیت خود را تحمل کند. این فرد پرونده دیگری را راجع به فساد مالی دارد. در آنجا قرار وثیقه صادر شده است و در مرحله پیگیری است و هنوز کیفرخواست صادر نشده است.

سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه با توجه به اینکه پرونده های زیادی از جمله پرونده مدیر جمهور سابق و خیلی دیگر از پرونده ها به کندی پیگیری می شود، آیا نباید در این باره اطلاع رسانی صورت گیرد؟ گفت: قبول داریم، پرونده ها وقت بر است و قوه قضائیه در این باره با سه مسئله مواجه هست. قضات ما از نظر مکان و دادگاه ها در فشار هستند، بودجه تخصیص داده شده است یافته کفاف انجام ماموریت ها را نمی دهد و مساله سوم منابع انسانی هست. مگر یک قاضی یا یک بازپرس در روز به چند پرونده می تواند پیگیری کند. تمام تلاش ما این است که پرونده ها به نتیجه برسد، ولی بخشی از آنها در دست ما نیست.

وی افزود: در طول این سال ها چند تصادف و ضرب و جرح داشتیم؟ همه را تا دکتر نظر ندهد، قاضی هم نمی تواند نظر دهد. قوه قضائیه به نسبت بودجه، تجهیزات، امکانات و منابع انسانی خود کار شاق و سنگینی را انجام می دهد. ما گاهی اوقات به قضات التماس می کنیم که بعد از 30 سال کار خود و بازنشستگی مدت بیشتری بمانند. آنها می گویند فشار کار زیاد است و حق هم دارند. پرونده هایی وجود دارد که هنگامی که انسان آنها را می خواند فکرش مشغول می شود مثل عنوان مهاباد که خیلی دردناک هست، چگونه می شود 4 جوان رفیق خود را اینگونه بکشند.

حکم 5 سال حبس «دری‌اصفهانی» تایید شده است است

واژه های کلیدی: پرونده | دادگاه | حکم پرونده | قوه قضائیه | سخنگوی قوه قضاییه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz