بدهى داشتن قرارداد استفاده عباس آخوندی

بدهى داشتن: قرارداد استفاده عباس آخوندی خبر اقتصادی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری اعتبار مجری فقط به خوب حرف زدن نیست / علی‌اکبر عبدالرشیدی

یک مجری پیشکسوت با اشاره به شاخصه های اجرا جهت تلویزیون بیان کرد که عده ای فکر می کنند مجری فقط باید خوب حرف بزند درحالیکه اینطور نیست.

اعتبار مجری فقط به خوب حرف زدن نیست / علی‌اکبر عبدالرشیدی

علی اکبر عبدالرشیدی: اعتبار مجری فقط به خوب حرف زدن نیست

عبارات مهم : اعتبار

یک مجری پیشکسوت با اشاره به شاخصه های اجرا جهت تلویزیون بیان کرد که عده ای فکر می کنند مجری فقط باید خوب حرف بزند درحالیکه اینطور نیست.

علی اکبر عبدالرشیدی مجری پیشکسوت راجع به شاخصه های اجرای یک برنامه تلویزیونی به مهر بیان کرد: اجرای یک برنامه چند مولفه دارد که مولفه اول به آشنایی رسانه به وسیله مجری مربوط می شود و اینکه فرد به مسایل روانشناختی و فنی تلویزیون آگاه باشد.

وی ادامه داد: مجری همچنین باید نسبت به جامعه و امورش آگاهی داشته باشد به عنوان نمونه مورد نیاز است نسبت به ۳۰ تا ۴۰ رشته دانشگاهی نه در حد استاد دانشگاه ولی در سطح عمومی آشنایی داشته باشد.

عبدالرشیدی اظهار کرد: گاهی در صداوسیما کاملا مشخص است که مجری تکنیک، نور، رنگ و… را نمی شناسد و همه اینها از همان رنگ لباس و انتخابی که دارند آشکار می شود در این صورت رسانه به سادگی اعتبار خود را در بخشی از جامعه از دست می دهد و اگر نوع بیان و ورود و خروج مجری به مباحث را در کشور عزیزمان ایران و دنیا مقایسه کنید می توانید به این تفاوت ها پی ببرید.

وی اضافه کرد: از آنجایی که اجرا نیاز به سخن گفتن دارد عده زیادی فکر می کنند همین قدر که بتوانند خوب صحبت کنند یعنی مجری خوبی خواهند شد درصورتیکه اعتبار یک مجری به تدریج کسب می شود و تنها به خوب حرف زدن نیست.

این مجری پیشکسوت به بعضی از غلط های فاحش مجریان صداوسیما اشاره و یادآور شد: چندی پیش جوانی در حال شعر خواندن بود درحالیکه حتی نمی توانست کلمات و واژه ها را به درستی بیان کند و همان مجری ۱۸ بار از کلمه «مثلا» در سخنان کوتاه خود استفاده کرد.

عبدالرشیدی در آخر راجع به اخلاق بعضی از مجریان تلویزیون که دوست دارند با ضایع کردن طرف برابر مورد توجه باشند، نیز بیان کرد: مدل صحبت کردن و برخورد چالشی با مهمان به حوزه های متفاوت مباحثه مربوط می شود. در هر جایی مجری نمی تواند چالشی صحبت کند و در حوزه هایی اصلا نمی تواند این ترتیب از اجرا را محقق کند.

اعتبار مجری فقط به خوب حرف زدن نیست / علی‌اکبر عبدالرشیدی

واژه های کلیدی: اعتبار | پیشکسوت | صداوسیما | تلویزیون | برنامه تلویزیونی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz